VALİLİK UYARDI
Cuma HÜNDÜR

ŞANLIURFA TÜRKİYE CUMHURİYETİNIN BAHTININ MİFTAHI(ANAHTARI)DIR

Cuma HÜNDÜR
urfa63haber@gmail.com

 
29 Haziran 2019 Cumartesi 19:28
Okunma: 1468
Yorum YapYazdır
 
 

MuhteremTürkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı makamına ANKARA Sayın Genel başkan RecepTayyıp Erdoğan'a arzuhalimdir; Şanlıurfa platosu; batının bakış açısıyla Ortadoğu bölgesi , bizce doğrusu "bereketli Hilal" ismiyle müsemma olan İslâm coğrafyasının, jeopolitik ve stratejik kapısıdır.

------ Şanlıurfa'da yapılan Arkeolojik ve Antropolojik araştırmaların bulgularına göre; bu kutsal Şehrin ve platosunun materyalist düşüncenin bitim alanı, Vahy bildirilerinin, nurlu irfani mirası ve Dünyada ilk dafa Allah'a inanan toplulukların ve beşeriyetin aydınlanmış yüzakı olan, Vahy kültürünün oluşturduğu müzeler kentidir......

----- Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin genel anlamda girift ve çözümsüz gibi gözüken bir çok sorununun hal çaresi Şanlıurfa'yı tanımakla bilmekle çözülebileceğine inanıyoruz ; Tarım ve hayvancılığı , Dini turizmin işlevsizliği, Doğal enerjisinin atıl durumda bulunması , baraj suyu ve enerjisine ciddi anlamda yapılan yatırımının dünya standartlarına uygun olmasına rağmen, kimi ilkel kullanımlardan dolayı beklentinin altında verimsiz oluşu, sosyo ekonomik bağlantılı ideolojik terör ve benzeri bir çok sorunun çözümünü hızlandıracak ve berteraf edecek, Türkiye Cumhuriyetinin ekonomik kalkınmasına ; Dini türizmiyle, verimli geniş kapsamlı bomboş Otlaklarıyla, Güneşiyle, Nehirlerin buluşma alanı sularıyla, Hazine adına mükayyed ancak atıl durumda bulunan tarım arazisiyle, çeşitlilik arz eden bitki florasıyla Şanlurfa Türkiyenin en geniş kapsamlı bakir ve çözüm bekleyen alandır.Gerektiğinde bu verilerimi istatiski rakamlarla ispat etmeğe de hazırım...

----- Şanlıurfa Bu Konumu itibariyle, Türkiye Cumhuriyetinin "bahtının miftahıdır" Evet bu kentin "manevi şahsiyetini" kavrayabilecek, anlayabilecek tanıyabilecek, Rahmet ve merhamet bakış açısıyla inceleyebilecek, yetenekli ve irfani donanımlı, bu Coğrafyanın kültür yapısıyla olgunlaşmış, konunun teknik bilgileriyle eğitimli Şanlıurfa'lılardan halı hazırdan milletvekillerinden veya daha önce vekillik bakanlık veya üst seviyede görev almış kişilerden bir bakanın atanmasının ihtiyaç olduğu düşüncesindeyiz...

-----Seçimlerde kamuoyu araştırma şirketi otoritelerinin tahminlerini yanıltarak, bilgilerini alt üst eden oylarıyla , sizi ma'nen severek, kalbiyle dua eden, bedeni ve gür sesiyle saha ve meydanlarda çalışan emeğini oy'a dönüştüren, destek olan, dağda-bağda çalışan işçileriyle , irfan ehli kana'at önderleriyle, yazar çizer aydınlarıyla, bürokratlarıyla , bilumum esnafıyla, bay-bayan, öğrenci ve emekçileriyle , sokak, sokak saklanan meczuplarıyla, bu mukaddes kent insanlarının bu beklentisini ve istemini; milletvekili seçim sonrasında makamınıza bir istid'a (Dilekçe) ile yazıya dökerek iletmiştim...

-----Sayın Cumhurbaşkanım, önderliğinizle ; Dünya emperyalizminin tuzakları deşifre edilerek mazlum milletlerin hak ve hukuklarını mücadele yoluyla kazanılacağını siz bizzat BM de deklere ettiniz. Ayrıca; Türkiye Cumhuriyetinin yeniden silkinerek diriliş aşaması ve başardığımız başkanlık sisteminin hızlı karar alma, istikrarı koruma kazanımlarıyla, bu kez de mahalli seçim ile zaferimizi sizin önderliğinizle taçlandırdık , sizinle canla, başla, çalışan bu toplumu sevdiğinizi çok iyi biliyoruz, bu makul talebimizi Şanlıurfadan bir Bakan atayacağınızı, yukarıda izah ettiğimiz gerekçelere ek olarak da ; sizin Kadim şehre her gelişinizde, Şanlıurfalılara, hitaben etkili konuşma uslubunuzun arasında: "Canım siye heyran!, Canım siye kurban Şanlıurfa!" deyimlerinizin içsel sezgisinden esinlenerek, hissiyatıma güvenerek, yaşadığım bu şöhretli kadim kent milletinin haklı istemleriyle ilgili arzuhalimi , saygılarımla arz ediyorum.

 
29 Haziran 2019 Cumartesi 19:28
Okunma: 1468
Yorum YapYazdır
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Anket
YEREL SEÇİMLERDE OYUNUZU KİME VERİRİSİNİZ?
ADAYA
PARTİYE
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:57
  • Güneş06:32
  • Öğlen12:20
  • İkindi15:23
  • Akşam17:46
  • Yatsı19:11
 
Tarihte Bugün
1853 - Kırım Savaşı başladı.
1911 - Trablusgarp savaşında İtalyan yüzbaşı Carlo Piazza, Bingazi'deki Osmanlı siperleri üstünde tarihin ilk askeri keşif uçuşunu gerçekleştirdi. Piazza daha sonra ilk askeri amaçlı hava fotoğrafını da çekti.
1912 - Birinci Balkan Savaşı'nda Osmanlı ve Sırp orduları arasındaki Kumanova Muharebesi başladı.
1915 - New York'ta 25-30.000 kadın oy hakları için 5. ci caddede yürüyüş yaptı.
1926 - Sovyetler Birliği'nde Leon Troçki ve Grigoriy Zinoviyev, Komünist Partisi Merkez Komitesi üyeliğinden çıkarıldı.
1929 - New York Borsasında hisse senetlerinin değerindeki sürekli düşüş yavaş yavaş paniğe yol açmaya başladı (1929 Dünya Ekonomik Bunalımı'nın ilk işaretleri)
1940 - Efsane futbolcu Pele, Brezilya'da dünyaya geldi
1946 - Birleşmiş Milletler, ilk genel toplantısını New York'ta yaptı.
1954 - Almanya'nın NATO'ya girişiyle ilgili Paris Antlaşması imzalandı.
1956 - Macaristan'da Sovyet egemenliğine karşı ayaklanma başladı. Bütün ülkeye yayılan gösterilerde, isyancılar Sovyet birliklerinin çekilmesini istediler.
1960 - Genel nüfus sayımı: Türkiye'nin nüfusu 27.754.820
1965 - Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel hükümeti kurma görevini Adalet Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel'e verdi.
1972 - Zonguldak'ta iki ayrı kömür ocağında grizu patlamasında 20 işçi öldü, 76 işçi yaralandı.
1973 - ABD başkanı Richard M. Nixon, Watergate skandalı ile ilgili Oval Ofis ses kayıtlarını mahkemeye teslim etmeyi kabul etti.
1981 - Danışma Meclisi ilk toplantısını yaptı.
1983 - Beyrut'ta Amerikan ve Fransız barış gücü karargahlarına patlayıcı yüklü kamyonlarla intihar saldırısı yapıldı. 241 Amerikan deniz piyadesi ve 58 Fransız paraşütçü öldü.
1993 - Karun Hazinesi, 28 yıl sonra Türkiye'ye getirildi.
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

GÜNDEM

SİYASET

DÜNYA

Yukarı Çık