ŞEHİT ATEŞİ ŞANLIURFA'YA DÜŞTÜ
Cuma HÜNDÜR

ŞANLIURFA TÜRKİYE CUMHURİYETİNIN BAHTININ MİFTAHI(ANAHTARI)DIR

Cuma HÜNDÜR
urfa63haber@gmail.com

 
29 Haziran 2019 Cumartesi 19:28
Okunma: 1650
Yorum YapYazdır
 
 

MuhteremTürkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı makamına ANKARA Sayın Genel başkan RecepTayyıp Erdoğan'a arzuhalimdir; Şanlıurfa platosu; batının bakış açısıyla Ortadoğu bölgesi , bizce doğrusu "bereketli Hilal" ismiyle müsemma olan İslâm coğrafyasının, jeopolitik ve stratejik kapısıdır.

------ Şanlıurfa'da yapılan Arkeolojik ve Antropolojik araştırmaların bulgularına göre; bu kutsal Şehrin ve platosunun materyalist düşüncenin bitim alanı, Vahy bildirilerinin, nurlu irfani mirası ve Dünyada ilk dafa Allah'a inanan toplulukların ve beşeriyetin aydınlanmış yüzakı olan, Vahy kültürünün oluşturduğu müzeler kentidir......

----- Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin genel anlamda girift ve çözümsüz gibi gözüken bir çok sorununun hal çaresi Şanlıurfa'yı tanımakla bilmekle çözülebileceğine inanıyoruz ; Tarım ve hayvancılığı , Dini turizmin işlevsizliği, Doğal enerjisinin atıl durumda bulunması , baraj suyu ve enerjisine ciddi anlamda yapılan yatırımının dünya standartlarına uygun olmasına rağmen, kimi ilkel kullanımlardan dolayı beklentinin altında verimsiz oluşu, sosyo ekonomik bağlantılı ideolojik terör ve benzeri bir çok sorunun çözümünü hızlandıracak ve berteraf edecek, Türkiye Cumhuriyetinin ekonomik kalkınmasına ; Dini türizmiyle, verimli geniş kapsamlı bomboş Otlaklarıyla, Güneşiyle, Nehirlerin buluşma alanı sularıyla, Hazine adına mükayyed ancak atıl durumda bulunan tarım arazisiyle, çeşitlilik arz eden bitki florasıyla Şanlurfa Türkiyenin en geniş kapsamlı bakir ve çözüm bekleyen alandır.Gerektiğinde bu verilerimi istatiski rakamlarla ispat etmeğe de hazırım...

----- Şanlıurfa Bu Konumu itibariyle, Türkiye Cumhuriyetinin "bahtının miftahıdır" Evet bu kentin "manevi şahsiyetini" kavrayabilecek, anlayabilecek tanıyabilecek, Rahmet ve merhamet bakış açısıyla inceleyebilecek, yetenekli ve irfani donanımlı, bu Coğrafyanın kültür yapısıyla olgunlaşmış, konunun teknik bilgileriyle eğitimli Şanlıurfa'lılardan halı hazırdan milletvekillerinden veya daha önce vekillik bakanlık veya üst seviyede görev almış kişilerden bir bakanın atanmasının ihtiyaç olduğu düşüncesindeyiz...

-----Seçimlerde kamuoyu araştırma şirketi otoritelerinin tahminlerini yanıltarak, bilgilerini alt üst eden oylarıyla , sizi ma'nen severek, kalbiyle dua eden, bedeni ve gür sesiyle saha ve meydanlarda çalışan emeğini oy'a dönüştüren, destek olan, dağda-bağda çalışan işçileriyle , irfan ehli kana'at önderleriyle, yazar çizer aydınlarıyla, bürokratlarıyla , bilumum esnafıyla, bay-bayan, öğrenci ve emekçileriyle , sokak, sokak saklanan meczuplarıyla, bu mukaddes kent insanlarının bu beklentisini ve istemini; milletvekili seçim sonrasında makamınıza bir istid'a (Dilekçe) ile yazıya dökerek iletmiştim...

-----Sayın Cumhurbaşkanım, önderliğinizle ; Dünya emperyalizminin tuzakları deşifre edilerek mazlum milletlerin hak ve hukuklarını mücadele yoluyla kazanılacağını siz bizzat BM de deklere ettiniz. Ayrıca; Türkiye Cumhuriyetinin yeniden silkinerek diriliş aşaması ve başardığımız başkanlık sisteminin hızlı karar alma, istikrarı koruma kazanımlarıyla, bu kez de mahalli seçim ile zaferimizi sizin önderliğinizle taçlandırdık , sizinle canla, başla, çalışan bu toplumu sevdiğinizi çok iyi biliyoruz, bu makul talebimizi Şanlıurfadan bir Bakan atayacağınızı, yukarıda izah ettiğimiz gerekçelere ek olarak da ; sizin Kadim şehre her gelişinizde, Şanlıurfalılara, hitaben etkili konuşma uslubunuzun arasında: "Canım siye heyran!, Canım siye kurban Şanlıurfa!" deyimlerinizin içsel sezgisinden esinlenerek, hissiyatıma güvenerek, yaşadığım bu şöhretli kadim kent milletinin haklı istemleriyle ilgili arzuhalimi , saygılarımla arz ediyorum.

 
29 Haziran 2019 Cumartesi 19:28
Okunma: 1650
Yorum YapYazdır
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Anket
YEREL SEÇİMLERDE OYUNUZU KİME VERİRİSİNİZ?
ADAYA
PARTİYE
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:09
  • Güneş06:47
  • Öğlen12:19
  • İkindi15:11
  • Akşam17:31
  • Yatsı18:57
 
Tarihte Bugün
1605 - Cervantes'in Don Kişot adlı romanı ilk kez yayımlandı. Romanın 2. bölümü ise tam 10 yıl sonra basılacaktır.
1685 - Viyana'da ilk kafe Johannes Diodato tarafından açıldı.
1819 - Simon Bolivar Kolombiya Cumhuriyeti'ni ilan etti.
1851 - Şirket-i Hayriye kuruldu
1852 - Sand River antlaşması ile BirleşikKrallık, Transvaal'deki (Güney Afrika) Boer kolonilerinin bağımsızlığını kabul etti.
1875 - Karaköy Beyoğlu arasındaki Tünel hizmete girdi. Tünel dünyanın en eski ikinci ve en küçük metrosuydu.
1904 - Anton Çehov'un yazdığı Vişne Bahçesi oyunu ilk kez Moskova Sanat Tiyatrosu nda sahnelendi.
1909 - Fenerbahçe ile Galatasaray ilk kez karşılaştı; FB:0, GS:2
1917 - ABD, Virgin Adaları karşılığında Danimarka'ya 25 milyon dolar ödedi.
1923 - Mustafa Kemal Paşa'nın İzmit'te düzenlediği ilk basın toplantısı, sabaha karşı sona erdi.
1929 - Elzie Crisler Segar tarafından yaratılan Temel Reis (Popeye) karikatürü ilk kez bir gazetede yayımlandı.
1942 - Ankara'da ekmek karneye bağlandı.
1944 - Monte Cassino Savaşı: II. Dünya Savaşı'nın en uzun ve kanlı çarpışmalarından biri başladı.
1945 - SSCB ve Polonya birlikleri Varşova'ya girdi.
1946 - BM Güvenlik Konseyi ilk toplantısını yaptı.
1960 - Yahya Kemal Müzesi açıldı. Müze Fatih Külliyesi'nin Baş Kurşunlu Medresesi'nde bulunuyor.
1961 - Kongo Başbakanı Patrice Lumumba öldürüldü.
1964 - Londra Konferansı'nda Kıbrıs Türk toplumunu temsil eden Rauf Denktaş konuştu. Rauf Denktaş, federal yönetime gidilmezse, ayrı bir hükümet kuracaklarını açıkladı.
1966 - Bir Amerikan B-52 bombardıman uçağı, İspanya üzerinde bir yakıt tanker uçağı ile yakıt ikmali sırasında çarpıştı ve dört hidrojen bombasını Palomares köyü civarına düşürdü. Palomares olayı olarak hatırlanan olayda çevrede radyasyon kirliliği oluştu.
1971 - Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörü Erdal İnönü'nün evinin önüne dinamit atıldı.
1973 - Ferdinand Marcos, Filipinler'in "ömür boyu" başkanı oldu.
1974 - Resmî olarak son Anadolu parsı öldürüldü.1
1984 - Dolandırıcılıktan yargılanan Abidin Cevher Özden (Banker Kastelli) beraat etti.
1987 - Bülent Ecevit, Siyasi Partiler Kanunu'na aykırı davranmaktan 11 ay 20 gün hapse mahkum edildi. 12 Eylül darbesinden sonra Bülent Ecevit hakkında 80, Süleyman Demirel hakkında 55 dava açılmıştı.
1990 - Yazar Aziz Nesin, kendisine "vatan haini" dediği gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Kenan Evren aleyhine tazminat davası açtı.
1991 - 2. Körfez Savaşı, müttefik uçaklarının Irak ve Kuveyt'teki hedefleri vurmalarıyla başladı. Irak, misilleme olarak İsrail'e 8 adet Scud füzesi yolladı.
1992 - İrlanda Cumhuriyet Ordusu (IRA) Kuzey İrlanda'da protestanlara ait bir binayı bombaladı, 7 işçi öldü.
1994 - Güney Kaliforniya'da 6,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi: 61 kişi öldü, 20 milyar dolar hasar olduğu tahmin ediliyor.
1994 - 21 Ocak'ta fırlatılması planlanan ilk Türk uydusu Türksat 1A'yı taşıyacak Arien füzesi arızalandı. Fırlatma işlemi 10 gün ertelendi.
1995 - Avrupa Parlamentosu, Saharov Ödülü'nü cezaevinde bulunan eski DEP milletvekili Leyla Zana'ya verdi.
1995 - Japonya'nın Osaka-Kobe bölgesinde 7,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi: 6 binden fazla kişi öldü.
2000 - İstanbul'da bir villaya operasyon düzenleyen polisle çıkan çatışmada, Hizbullah'ın elebaşı Hüseyin Velioğlu ölü ele geçirildi. Genişletilen operasyonda, mezar evler ortaya çıkarıldı ve çok sayıda Hizbullah mensubu yakalandı.
2005 - İstanbul'da 97 şehit asker ailesi ve malul gaziye Cumhurbaşkanlığı Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.
2007 - Kuzey Kore'nin nükleer denemesi üzerine Chicago Üniversitesindeki sembolik Kıyamet Günü Saati 11:55'e ayarlandı (12 Kıyamet demektir) Saat soğuk savaş boyunca 18 kez değiştirilmiştir.
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

GÜNDEM

SİYASET

DÜNYA

Yukarı Çık