UYARILARA UYMADILAR ORMANLIK ALANI KÜLE ÇEVİRDİLER

Ana Sayfa » Şanlıurfa » İŞTE ŞANLIURFA’NIN YENİ MİMARLARI

İŞTE ŞANLIURFA’NIN YENİ MİMARLARI

31 Mart’ta yapılan Belediye Başkanlığı seçiminde Şanlıurfa seçmeninin göstermiş olduğu destekten dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Merkez İlçe Belediye Başkanları Şanlıurfalılara teşekkür ettiler.

 
1 Nisan 2019 Pazartesi 16:55
Okunma: 1593
Yorum YapYazdır
 
 
İŞTE ŞANLIURFA’NIN YENİ MİMARLARI

Halkın büyük destekleri ile Belediye başkanı olarak seçilen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı  Zeynel Abidin Beyazgül,  Haliliye Belediye başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye başkanı Metin Baydilli ve Eyyübiye Belediye başkanı Mehmet Kuş, Pazar günü yapılan yerel seçimler sonrasında AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ile birlikte AK Parti Seçim Kurulu Merkezinde bir araya gedi.

İl Başkanı Bahattin Yıldız, ‘Her türlü kirli, şer ittifakın cevabı sandıkta verildi’ “31 mart seçimlerini dün nihayete erdirdik. Allah’a şükürler olsun 17 yıldır, ülkemize illerimize büyük hizmetlerde bulunan partimiz, girmiş olduğu her seçimde 1. Çıkmıştır. Dün yine birinci olarak çıkmıştır. Büyükşehir belediye başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ve 12 ilçemizde zaferimizi ilan ettik. Bu başarıda bizlere her zaman destek olan aziz vatandaşlarımıza, hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 17 yıldır her zaman liderlerinin, partilerinin yanında oldular. Seçim sürecinde tüm teşkilatlarımızla birlikte, milletvekillerimizle, MKYK üyelerimizle, halkımızla birlikte girmedik gönül, sıkılmadık el, dokunmadık kalp bırakmadık. Bu anlamda gece gündüz çalışmalarımızı sürdürdük. Yağmur demedik, soğuk demedik, tek düşüncemiz ak kadrolarla birlikte aziz hemşerilerimize hizmet etmektir. Burada milletimiz bir kez daha istikrardan yana, refahtan yana, Recep Tayyip Erdoğan’dan yana AK Parti’den yana tercihini, oyunu kullandı.

ŞANLIURFA, HER ZAMAN AK PARTİMİZİN KALESİ OLMUŞTUR

Şanlıurfa bölgenin kalesi olmuştur. Dün ki sonuçlar şunu gösterdi ki, her kimin Şanlıurfa üzerine, art niyetleri varsa sandığa gömüldü. Her türlü kirli, şer ittifak aziz milletimiz tarafından bir daha geri dönmemek üzere sandıkta cevabı verilerek gönderildi. Ben, ak kadrolara güvenen aziz hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum dedi.

BEYAZGÜL; ‘URFA’NIN KALKINMASINA ÖNCÜLÜK EDECEĞİM

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül açıklamasında “Dün akşam itibariyle, Türkiye, Şanlıurfa sonuçlarını aldık. Şanlıurfa 31 Mart’tan sonra büyükşehir hizmetini şahsıma tevdi etmiştir. Öncelikle Allah’a hamt ediyorum. Bu güzel şehirde, güzel insanların yaşadığı şehirde, böyle bir vazifeyi, hizmetkarlığı üstlendiğim için. 2. Olarak Şanlıurfalı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Şanlıurfalı hemşerilerim büyük bir teveccüh göstermiştir. İlçelerimizin 12’sinde, cumhur ittifakından yana tavır koymuştur ve büyükşehiri de bizlerle tevdi ederek, 12 ilçe ve büyükşehirle beraber AK Parti belediyeciliğine evet demiştir. Bu seçim sürecinde ev ev dolaştık, kırsal mahallelerimizi dolaştık, STK’larımızı dolaştık. Evlerine bizleri kabul eden ev sahiplerine ve yine bizleri misafir eden STK ve kırsal mahallerimizde bizleri kabul eden dostlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Elbette gönül isterdi ki, her yere gidelim. Her kapıya gidelim. Ama bu nasip olmadı, gidemediğimiz yerlere de bu süreçten sonra devam edeceğiz. Seçim çalışması bir yandan, insanlarımızla, kendimizi anlatma fırsatı verirken, bir yandan da şehrimizin sorunlarını daha derinden görme imkanlarına neden olduk. 4 yıllık il başkanlığı sürecimde bütün bunlara yakınken, yine bire bir yaşadığımız hangi sorunun önde olduğu çok daha idrak ettik. Biz, bugünden sonra 2 milyonun kardeşliği, ve 2 milyon2un hizmetkarlığı için kolları sıvayacağız, yolumuza devam edeceğiz. Hiçbir ayrım yapmadan, insanlarımızın ayağına hizmetleri götüreceğiz. Yine tespit ettiğimiz Urfa’nın sorunlarına ilişkin, şehrimizin bütün dinamikleriyle hareket etme zorunluluğumuz var. Eğer işin belirli ucundan tutup, bir ucunda tutmazsak, büyük sorunlarımız çözmemiz zor olacaktır. Urfa’da önemli bir istihdam sorunu olduğunu seçimler öncesi ifade etmiştim. Bu istihdam sorunu, gençlerimizin geleceğidir. Bu şehir huzur şehri haline gelmiştir. İstikrar şehri haline gelmiştir. Artık el birliği ile yatırımcıyı buraya getirme çabasını kendim öncülük yaparak bizzat başlatacağım. Yine turizmde çok önemli adımlar atmamız lazım. Turizm ve kültür derinliği olan bu kadim şehri turizm ve cazibe merkezi haline getireceğiz. Yine Göbeklipe’ye ilişkin olmak üzere 2019 yılı Göbeklitepe yılı olarak ilan edildi. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için çalışmaları yapmak zorundayız. Projelerimiz var, bu projeleri tespit ederken halkımızın ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz projelerimizdir dedik. Bu projeleri gerçekleştirmek için el birliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Biz bundan sonra önümüze bakacağız. Urfa’nın ihtiyacı ne ise ona bakacağız. Gönüllerle beraber olmaya çalışacağız. Biz şuna inanıyoruz ki, bu iş gönüllerden geçiyor. Bu iş birlik beraberlikten geçiyor. İnşallah Urfa’mız kazansın diye yolumuza devam edeceğiz

EYYÜBİYE’Yİ KUŞ GİBİ UÇURACAĞIZ.

Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş, ‘Urfalı hemşerilerim tarihi bir zafer yazdılar’ Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş da kısa  bir açıklamada bulunarak şunları söyledi; “31 mart yerel seçimlerini tamamladık. Allah’a hamt olsun ki, Şanlıurfalı hemşerilerimiz Urfa’da bir tarih yazdılar. Bizleri zaferle buluşturdular. Ben buradan özellikle Eyyübiyeli kardeşlerimize, ağabeylerime, ablalarıma, amcalarıma şükranlarımı iletiyorum. Sağ olsunlar bizleri Şanlıurfa’da 1. Yaptılar. Asla 1. Olan biz değiliz, 1. Olan kendileridir. 1. Olan Eyyübiye’de yaşayan 400 bin halkımızdır. Biz, yola çıkarken şunu ifade ettik. Dedik ki, başkanlığa değil hizmetkarlığa geliyoruz. İnşallah yarından itibaren, mazbatayı aldıktan sonra Eyyübiyeli kardeşlerimizin hizmetkarı olacağız. Bizi sevindiren diğer nokta Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül Ağabeydir. Zeynel Abidin Beyazgül olmazsa kolumuz kanadımız kırık olur dedik. Çok şükür şuan kolumuz da kanadımızda sağlam, inşallah Zeynel Abidin Beyazgül Başkanımızla birlikte Eyyübiye’yi kuş gibi uçuracağız.” Dedi.

 CANPOLAT; ‘UYUM İÇERİSİNDE HİZMET EDECEĞİZ’

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, girmiş oldukları seçimlerden zaferle ayrıldıklarını dile getirerek şunları söyledi; “31 mart akşamına kadar bizler Şanlıurfa halkına, Haliliye Halkına emanettik. Bugün itibariyle Haliliye ve Şanlıurfa halkı bizim emanetimizdir. Canla başla çıkmış olduğumuz bu yolda, bu kutlu davada, inşallah çıkmış olduğumu projelerimizle, büyükşehir belediye başkanımız, diğer siyasi arkadaşlarımızla birlikte belediye başkanlarımız vekillerimizle birlikte Şanlıurfa’ya ve Haliliye’ye uyum içerisinde inşallah hizmet edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi, AK Parti ailesi olarak vatandaşın gönlüne hizmetler taht kurmuştur. Önümüzdeki dönemlerde de inşallah hep birlikte vatandaşımızın gönlüne hizmetlerle taht kurmaya devam edeceğiz. Canla başla inşallah Haliliye canlanacak, Haliliye koşacak. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

BAYDİLLİ,ŞANLIURFA’YI BÖLGENİN YILDIZI HALİNE GETİRECEĞİZ

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise “Öncelikle aday gösterildiğimiz günden itibaren kapı kapı dolaşarak, vatandaşlarımızla kucaklaşarak, onlara inşallah yeni dönemde yapacağımız hizmetleri en iyi şekilde desteklerini alarak çaba sarf ettik. Dün itibariyle kıymetli Şanlıurfa’mız bizlere inanarak bu güzel kutsal emaneti bizlere emanet etti. Bizler, inşallah yeni dönemde hep birlikte hareket ederek, Şanlıurfa’mızı en iyi şekilde kalkındıracak, Şanlıurfa’mızı hak ettiği yere getireceğiz. Şanlıurfa’mız her şeyin en güzeline layık. Bu sebeple bizler birlik beraberlik içerisinde, büyükşehir ile birlikte Şanlıurfa’mızı ilmek ilmek işleyerek ve bizlere güvenen, bizlere inanan, bizlere oy veren insanları Allah’ın izniyle mahcup etmeyecek e bu konuda onlara bu emaneti en iyi şekilde koruduğumuzu göstereceğiz. Ben buradan tekrar, bu kutsal görevi bizlere veren tüm Şanlıurfa’ya teşekkür etmekle birlikte yeni dönemde inşallah hep birlikte el ele gönül gönülle vererek Şanlıurfa’mızı kalkındıracağız. Güneydoğu’nun parlayan yıldızı haline getireceğiz. " dedi. 

İlgili Haberler
left
right
 
1 Nisan 2019 Pazartesi 16:55
Okunma: 1593
Yorum YapYazdır
 
 
(1 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>urfalı</p> <p>2019-04-04 13:09:07</p> <p>bu soğuk kış günlerinde savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan el uzatan hayırseverlere sivil topluma teşekkürler</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Anket
YEREL SEÇİMLERDE OYUNUZU KİME VERİRİSİNİZ?
ADAYA
PARTİYE
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:09
  • Güneş06:47
  • Öğlen12:19
  • İkindi15:11
  • Akşam17:31
  • Yatsı18:57
 
Tarihte Bugün
1453 - Ayasofya'da ilk cuma namazı Akşemseddin tarafından kıldırıldı.
1792 - Kentucky, ABD'nin 15. eyaleti oldu.
1796 - Tennessee, ABD'nin 16. eyaleti oldu.
1831 - James Clark Ross, Kuzey Kutbunu keşfetti.
1855 - Amerikalı maceraperest, paralı asker William Walker Nikaragua'yı ele geçirdi.
1869 - Thomas Edison, elektrikli oy verme makinesinin patentini aldı.
1911 - Türk Hava Kuvvetleri kuruldu. (Kıtaat-ı Fenniye ve Mevaki-i Müstahkame)
1920 - Adolfo de la Huerta, Meksika devlet başkanı oldu.
1921 - Dr.Şefik Hüsnü Değmer önderliğinde Osmanlı'nın ilk sosyalist mecmuası Aydınlık yayın hayatına başladı.
1952 - Berlin ikiye bölündü.
1959 - Nikaragua devriminin başlangıcı.
1962 - Adolf Eichmann, İsrail'de asılarak idam edildi.
1963 - Bursaspor futbol kulubü kuruldu.
1967 - Bütün zamanların en iyi albümü kabul edilen The Beatles grubunun Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band adlı rock albümleri piyasaya sürüldü.
1974 - Nefes borusuna yabancı cisim kaçan hastaları boğulmaktan kurtaracak Heimlich manevrası'nın nasıl yapılacağı ilk defa Emergency Medicine (Acil Tıp) dergisinde yayımlandı.
1979 - Rodezya'da 90 yıl sonra ilk kez siyahların çoğunlukta olduğu bir hükümet göreve geldi.
1980 - CNN yayın hayatına başladı.
1985 - Alan García, Peru devlet başkanı oldu.
1990 - George H. W. Bush ve Mikhail Gorbachev, kimyasal silah üretimine son veren bir antlaşma imzaladılar.
1997 - Hugo Banzer, Bolivya'da devlet başkanlığı seçimlerini kazandı.
2001 - Bir Hamas intihar bombacısı Tel Aviv'deki bir diskoda 21 kişinin ölümüne yol açtı.
2003 - Dünyanın en büyük hidroelektrik barajı olan Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki Üç Boğaz Barajı'nda su tutulmasına başlandı.
987 - Hugh Capet Fransa kralı seçildi.
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

GÜNDEM

SİYASET

DÜNYA

Yukarı Çık