CUMHURBAŞKANIM SİZE KIRGINIM

Faruk AKBAŞ

Faruk AKBAŞ

 İl başkanıyken adını duydum, konuşmaların dilden dile dolaşıyordu. Belediye başkanı oldun, sana hayranlığımız daha'da arttı. Fakir'in yanında, zalimin karşısındaydın.

El birliğiyle seni Başbakan yaptık.ikibin on bir yılına kadar osmanlının yükseliş dönemi gibi, hep güzel işler yaptın, her kesimin takdirini kazandın. Sandığa koşarak gidip, Ak parti'ye oy veriyorduk ikibin on birden sonra, ilk israf furyası başladı. Tabii israf seninle başladı. Sen israf yapınca, en alltaki memuruna kadar her kes israfta sınır tanımaz oldu.

Osmanlının son döneminde olduğu gibi,safahat dönemi yolsuzluk söylentileri, hukuksuzluk ve milli gelir paylaşımındaki adaletsizlik, tavan yaptı. Sonra liyakatsız, millette karşılığı olmayan insanlar görev almaya başladı. Şaşırdık ama, bir defa seni seviyor, senin hatırına kimi istersen gidip oy veriyorduk. Etrafında hz. ömer'de olduğu gibi, seni kılıcımızla düzeltiriz diyen tek bir dost bırakmadın, her yaptığına alkış tutan, Dalkavuk ordusunu tercih ettin. Halkın içinde size gerçekleri ileteceklerin sesi,size ulaşmaz oldu.

Biliyormusun bu seçimde'de oyumu sana verdim. Bizi saymamana , Bizde karşılığı olmayan liyaktsız atamalara, listelere rağmen,yine oyumu sana verdim. Ama ilk defa gönülsüz, ilk defa elim titreyerek sana oy verdim.

Çünkü alternatifim yoktu. Her şeye rağmen, yine en iyisi sendin.Senden iyisini bulsaydım, kesinlikle sana oy vermezdim. Her şeye rağmen, eskisi kadar olmasada, seni seviyor, ülkemin sana ihtiyacı olduğunu biliyorum. Ne olur; kendini toparla, eskiden olduğu gibi, danışmanlardan değil, halktan doğru bilgileri al. Gel el ele verelim, aslımıza dönüp, bu zorlu süreçten birlikte çıkalım. Bu sana yazdıklarımın çok daha ağırı, tüm halkın dilinde, ama ya kıyamıyor, yada korkularından söyleyemiyorlar. YAPABİLİRSİN, YAPMALISIN...DAHA İYİSİNİ,DAHA GÜZELİNİ...6 Eylül 2018 Perşembe 13:40

http://www.urfa63haber.com/yazar/cumhurbakanim-sze-kirginim-959.html