WHATSAPP HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 5 ÖZELLİK

Dünyanın en çok kullanılan konuşma ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp günlük yaşantının bir parçası haline geldi.

17 Şubat 2022 Perşembe 07:37

alabilirler. iOS: Özel sohbet > Mesaj giriş alanının yanındaki "+" işaretine dokunun > Fotoğraf çekmek için 'Kamera'yı veya bir fotoğraf seçmek için 'Fotoğraf ve Video Kitaplığı'nı seçin > Fotoğrafı seçin > Yanındaki "1"e dokunun mavi gönder oku > Göndermek için mavi oka basın. Android: Özel sohbet > Mesaj giriş alanının yanındaki ataç üzerine dokunun > Fotoğraf çekmek için 'Kamera'yı veya bir fotoğraf seçmek için 'Galeri'yi seçin > Fotoğrafı seçin > Mavi gönder okunun yanındaki "1"e dokunun > Göndermek için mavi oka basın. 

İNTERNET PAKETİNİZİ KURTARIN

Sınırlı bir veri hakkınız varsa, WhatsApp'ın hepsini yemesini istemezsiniz. Neyse ki, medyanın ne zaman indirilmesine izin verileceğini özelleştirebilir ve aramaların mümkün olduğunca az veri kullanmasını sağlayabilirsiniz. iOS ve Android: Ayarlar > Depolama ve Veri > Medyayı Otomatik İndir > Verilerinizi kaydetmek için yalnızca Wi-Fİ kullan.

KAYBOLAN MESAJLAR ÖZELLİĞİNİ KULLANIN

Kaybolan Mesajlar'ı açmak, sohbetteki yeni mesajların yedi gün sonra kaybolmasına neden olur. Mesajların yine de başka bir yere kaydedilebileceğini unutmayın. iOS ve Android: Özel sohbet > Sohbetin üst kısmındaki kişinin adına tıklayın > Kaybolan Mesajlar > Açık.

WHATSAPP'IN KİLİDİNİ AÇMAK İÇİN FACE ID VEYA TOUCH ID EKLEME

WhatsApp sohbetlerinizde çifte güvenlik istiyorsanız, iOS kullanıcılarının, WhatsApp'ı açarken, cihazınızın kilidi açıkken bile, WhatsApp hesaplarını Face ID veya Touch ID kimlik doğrulaması gerektirecek şekilde ayarlamaları mümkündür. WhatsApp kilitliyse, bildirimlerden gelen mesajları yanıtlamaya ve aramaları yanıtlamaya devam edebileceksiniz. Ekran Kilidi özelliğinin devreye girmesini istediğiniz süreyi ayarlamak da mümkün. iOS: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Ekran Kilidi > Yüz Kimliği Gerektir / Dokunmatik Kimlik Gerektir seçeneğini açın > Süreyi seçin (Hemen, bir dakika sonra, 15 dakika veya bir saat sonra).

Bu Kategorideki Diğer Haberler