HÜDA PAR GENEL BAŞKANI YAPICIOĞLU, SELZEDELERİ ZİYARET ETTİ

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Şanlıurfa’da selzedeleri ziyaret etti. Yapıcıoğlu, selzedelerin sorun ve sıkıntı ve taleplerini dinledi, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

HÜDA PAR GENEL BAŞKANI YAPICIOĞLU, SELZEDELERİ ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa’da selin etkili olduğu, yıkım ve can kayıplarının yaşandığı, bölgelerde incelemelerde bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, sel felaketinden dolayı zarar gören ev, işyeri ve kurumları ziyaret etti. Selzedelerin sorun, sıkıntı ve taleplerini dinleyip acılarını paylaştı, geçmiş olsun temennisinde bulundu, selde vefat eden vatandaşların ailelerine taziye ziyaretinde bulundu, acılı ailelere başsağlığı ve sabırlar diledi.Yapıcıoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’den selin olumsuz etkilediği mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi AFAD Koordinasyon Merkezi'nde ziyaret ederek saha çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

 2000'E YAKIN EV VE İŞ YERİ SELDEN CİDDİ BİR ŞEKİLDE ZARAR GÖRMÜŞ

 Sel felaketinin üzerinden 5 gün geçti, 6 gün bitmek üzere. Yaralar büyük oranda sarılmış durumda. Temizlik çalışmaları epey bir mesafe kat etmiş.

Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bugün selden etkilenen mahalleleri, selde vefat eden kardeşlerimizin ailelerini ziyaret ettik. Resmi makamlardan bilgi aldık. 2000'e yakın ev ve iş yeri selden ciddi bir şekilde zarar görmüş durumda. Yüzlerce araç selde sürüklenmiş ya da bulundukları yerlerde sel sularının altında kalmak suretiyle hasar görmüş.

Tesellimiz can kaybının çok büyük olmaması, eğer gece saatlerinde herkes uykudayken böyle bir felaket olmuş olsaydı, belki de bugün can kayıplarını yüzlerle ifade edecektik. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Esnafın taleplerini bugün Sayın Maliye Bakanı'na ilettik. Özellikle ödemelerle ilgili sağ olsunlar hemen talimat verdiler.

6 ay süreyle erteleme için. Yaraların kısa bir sürede sarılması için herkes elinden geleni yapacak, biz de vatandaşlarımızın taleplerini ilgili mecralara ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Yine el birliği ile bu felaketin yaralarını çok kısa bir sürede saracağız. Allah bir daha böyle felaketleri milletimize, memleketimize yaşatmasın inşallah, dedi.21 Mart 2023 Sal� 13:36

http://www.urfa63haber.com/haber/huda-par-genel-baskani-yapicioglu-selzedeleri-ziyaret-etti--16121.html