PAMUK TOPLAMA FİYATLARI GÜNCELLENDİ İŞTE YENİ FİYATLAR

Şanlıurfa ve bağlı ilçe Ziraat odası başkanları bugün yapılan toplantı sonucunda Pamuk toplama ücretleri güncellendi

PAMUK TOPLAMA FİYATLARI GÜNCELLENDİ İŞTE YENİ FİYATLAR

Şanlıurfa'da 2022 yılı hasat dönemi nedeniyle Türkiye'nin Pamuk ihtiyacının yaklaşık yüzde 40 oranında Şanlıurfa'dan karşılanması nedeniyle bugün Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hikmet İpar ve İl ve ilçe Başkanlarını katılımı ile Şanlıurfa Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen toplantıyla Şanlıurfa il sınırları içinde 2022 yılı makineli ve elle toplanan pamuğun toplama ücretleri belirlendi.

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulunun aldığı karar doğrultusunda bu yıl toplanacak pamuğun makineli hasadı il sınırları içerisinde dönüm fiyatı balyasız 475 TL, balyalı ise 630 TL olarak bundan önceki toplantıda karar alınmıştır.

Ancak pamuk toplama ücretleri ile ilgili çiftçilerden gelen baskılar sonucu bugün yeniden toplanarak daha önce alınan kararı günceliyerel dönüm fiyatı balyesiz 425 TL, Baliyeli olarak 530 TL olarak güncellendi.

Pamuğun elle toplama ücreti kilogram başına pamuğun randımanına göre değişecek. Ancak bugün yönetim kurulu tarafından güncellenen fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapilmayarak 

39-40 randıman pamuğun kilogramı 2 lira 10 krş,

37-38 randıman olan pamuk 2 TL ve

35-36 randıman olan pamuk ise 1 lira 80 krş. Olarak oy birliği ile alındı

 20 Eylül 2022 Salı 17:26

http://www.urfa63haber.com/haber/pamuk-toplama-fyatlari-gncellend-te-yen-fyatlar--15625.html