ERBAKAN MİLLİ GÖRÜŞ DAVASI BAKİ KALACAKTIR

Yeniden Refah partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Partisinin 2. Olağan Kongresini gerçekleştirmek için Şanlıurfa'ya geldi.

ERBAKAN MİLLİ GÖRÜŞ DAVASI BAKİ KALACAKTIR

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından Mehmet Akif İnan Konferans salonunda gerçekleştirilen 2.olağan kongeresine büyük bir ilgi gösterildi.

Kongereye Genel Başkan Fatih Erbakan ve Parti yöneticileri katıldı. Kongere öncesi Divan kurulu seçilmesi İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Genel Başkan Fatih Erbakan salonu dolduran partililer hitap etti.

Genel Başkan Erbakan Konuşmasında “Bazı kesimler tarafından Erbakan’ı gömmek yetmez üzerine beton dökmek lazımdır diyen mihraplar olsa da Türkiye genelinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda beton değil kurşun da dökülse Erbakan Hocamızın davası, zihniyeti Milli Görüş baki kalacaktır, önlenemeyecektir” dedi. Genel Başkan Erbakan Konuşmasını devamında 

MİLLİ GÖRÜŞ RUHU YENİDEN DÜNYANIN VE ULKEMİZİN GÜNDEMİNDE

Muhterem İl Başkanımıza, Yeniden Refah Partimizin İl Teşkilâtı’nda büyük gayret, fedakârlık ve başarıyla vazifelerini ifa eden diğer kıymetli kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bizim il kongrelerimiz, medyanın cilalayıp parlattığı bazı partilerin büyük kongrelerinden çok daha büyük katılım ve coşkuyla, muazzam bir şekilde yapılıyor Elhamdülillah, Elhamdülillah, Elhamdülillah.

Bu kongrelerdeki muhteşem katılım ve coşku, memleketin her köşesinde bizlere gösterilen büyük teveccüh, bu aziz milletin Milli Görüş İktidarı’na duyduğu özlemin tezahürüdür. Rahmetli Erbakan Hocamız’ın “Heyecan, heyecan, heyecan!” diyerek işaret ettiği Milli Görüş Ruhu, yeniden dünyanın ve ülkemizin gündemine gelmiştir. 

Milli Görüş’ün yeni iktidarında, Doğu ve Güneydoğu illerimiz de, Allah’ın izniyle yeniden büyük yatırım hamleleriyle buluşacak, yatırıma doyacaktır.

GENÇLERİMİZ İŞSİZLİK VE SEFALETİN PENÇESİNDE KIVRANIYOR

 Bugün, Şanlıurfa'da da, işsizlik en büyük problemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Genç ve dinamik nüfusumuz, işsizliğin ya da sefalet ücretlerinin pençesinde kıvranmaktadır. Evlenmek isteyen gençlerimiz, gittikçe artan maliyetler yüzünden ya evlenememekte ya da aileleriyle birlikte büyük borçlar altına girmektedir.

Yuva kurmaya çalışan gençlerimiz için, başlarını sokacak ev bulabilmek iyice zorlaşmış durumdadır. Birçok şehrimizde, mevcut asgari ücret, ev kirası ödemeye yetmemektedir. Hukuk mahkemelerindeki dâvâların neredeyse yarısı, kiracı-ev sahibi anlaşmazlıklarından kaynaklanmaktadır.  

HEDEF YENİDEN MİLLİ GÖRÜŞÜ İKTİDARA GETİRMEK

ktidarın çığ gibi büyüyen problemlere çözüm üretmekte acze düştüğünü gören vatandaşlarımız, 6’lı masa denilen yapıdan da, zaten çok az olan ümitlerini tamamen yitirmiş durumdadır. Masayı oluşturan partiler arasında büyük sıkıntılar vardır ve bu sıkıntılar gerek genel başkanların gerekse diğer parti yöneticilerinin değerlendirmelerine yansımaktadır. Her partinin kendi tarafına çekmeye çalıştığı masadan gelen çatırdılar, Türkiye’nin her köşesinden duyulmaktadır. İktidar, 6’lı Masa ve HDP… Milletimiz, önüne konulan senaryoyu ve bu senaryonun partilerini reddetmekte… Yeniden Refah Partisi’ni üye sayısını en çok arttıran parti yapmakta… Anket ve medya tezgâhlarını dağıtmakta… Milli Görüş’ü yeniden iktidara getirmektedir!

KAMUYA PERSONEL ALIMINDA MÜLAKATI KALDIRIYORUZ

 Artık umutsuzluk yoktur… Zira, artık Yeniden Refah Partisi vardır! Biz Yeniden Refah Partisi olarak İnsanımızın alın terinin, emeğinin zayi edilmesine asla göz yummayacağız. Yeniden Refah Partisi olarak yapılacak ilk seçimlerde Allah’ın izni ile iktidar olacağız. Türkiye’yi kısa sürede, açıkladığımız kaynak paketleriyle buluşturacak ve enflasyon canavarını emekliye ayıracağız! Kamuya personel alımlarında büyük adaletsizliklere, zulümlere zulme sebep olan mülakat uygulamasına son Vereceğiz! Mülakat ile kamuya personel alma dönemini sona erdireceğiz. KPSS’den belirlenen taban puanı alan memur adayları, kadro açan kurumlar arasından tercih ettikleri kurumlar tarafından, kurum çalışmalarını esas alan teknik bir yazılı sınava tabi tutulacaklar. Bu yazılı teknik sınavda alınan başarı puanına göre adaylar sıralanacaktır. Dolayısı ile amcası, dayısı olanlar değil, sınavlarda başarılı olanlar yani “hak edenler” kamu personeli olabilecektir.

MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDARINDA MAZOT FİYATLARI DÜŞECEK

Türkiye, uzun yıllar boyunca tarımı ihmal etmenin sıkıntılarını yaşamaktadır. İnsanımız, gıda güvenliği noktasında ciddi endişeler içindedir. Çiftçilerimiz girdi maliyetleri altında ezilirken, çareyi Venezuella’da buğday üretmekte arayan zihniyet, tükenmişlik sendromu içindedir. Milli Görüş iktidarı, bu arkadaşlarımızı tükenmişlik sendromundan kurtaracaktır! Biz Venezüella’da tarım yapmayacağız, kendi çiftçimize destek vereceğiz. Mazot fiyatını düşürecek, girdi maliyetlerini azaltacağız., Çiftçimizin borç faizlerini sileceğiz. Dedi.

Konuşmaların sonunda gerçekleşen kongere sonucu İsmail Yavuz yeniden Şanlıurfa Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı seçildi.

 26 Haziran 2022 Pazar 16:53

http://www.urfa63haber.com/haber/erbakan-mll-gr-davasi-bak-kalacaktir--15356.html